Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keňské kvílení No.IX (Ida)

5. 6. 2010

Poprvé a třeba i naposled stvořím hysterii já. Ne proto, že bych chtěla snad fušovat Kamile do řemesla, ale proto, že mám k devátému Kvílení co říct. V první řadě ke klubu, který se mnohým  nelíbil a obávám se, že i kvůli němu mnoho lidí nedorazilo. Když jsem se ale kohokoliv zeptala co má s klubem za problém, odvětil, že je diskofilní, nebo drahý. Tak vážení, uvedu pro příklad pár cen piva v pražských klubech (Lucerna music bar 40kč, Rockcafe 33kč), takže moc nevim, co Vám vadí na 28 korunách v Chapeau. A diskofilní být neměl, celá akce se měla konat dole v undergroundu, který se diskofilním nazvat nedá, ani s hromadou dobré vůle, nehledě na to, že dance patro také nebylo diskofilní,dokud se tam po 23hodině neobjevili diskofilové.Bohužel v undergroundu nastaly nějaké komplikace a celé patro bylo zavřené. Produční klubu, byl tak laskav, že celou akci přesunul o patro výš, zlevnil zde pivo a rum a celkově tak na  akci prodělal. Dokonce nám dal k dispozici klubovou kasařku, což nám ušetřilo mnoho práce. Pár našich chudých kamarádů pak sice mělo problém se na Kvílení dostat, ale když si poslali pro mě, nebo Kamilu, nějakou slevu jsme jim vyjdenaly:) Myslím, že to bylo celkem efektivní, protože, pokud si dobře vzpomínám, pouštěly jsme zadarmo či se slevou jen dvě osoby a to Detaila a Pacienta:) Za normálních okolností prosí o slevu každý druhý:). Příště posadíme za kasu nějakou plešatou gorilu a zaplatí všichni:).Kdepak to byl vtip.Benefit je i o tom,že Vás o peníze obere známá milá tvář, případně alespoň milá a sympatická slečna, jako byla kasařka Chapeau :)

Ještě ke klubu. Obepsala jsem mnoho klubů, ale málokterý se vůbec obtěžoval odpovědět. Nikdo nebyl ochotný nám nabídnout podmínky,které by pro nás byly přijatelné.Dokonce i starý dobrý Bunkr odmítl slevit z nájmu 5ti tisíc. Pardon, ale na to opravdu nemáme. Prodělaly jsme jednou a myslím,že všem třem nám to stačilo. Další možností klubů je,že si vezmou procenta ze vstupu, ale to je zrovna na náš benefit absolutně nevhodné právě proto, že vás spousta žádá o slevy a my jsme vždy ochotné nějaké to očko přimhouřit.Což by zmíněná gorila asi neudělala, myslím,že by spíš dobře mířenou ranou přimhouřila očko Vám.

Dan z Chapeau nám nabídl absolutně bezkonkurenční podmínky, takhle velkorysé jednání ze strany klubu jsme snad ještě nezažily.Akorát  na Chmelnici,kde za nás majitel zaplatil úklid ze své kapsy, ale tam byl zase pěkně protivný zvukař a přišel pozdě.Zvukař Chapeau byl na místě už od 17:30 a vše měl připraveno.Bohužel v dance patře, do kterého byl benefit přesunut se muselo končit ve 23:00, proto akce začala již v 19:30 a na kapely bohužel neměly tolik prostoru,jako jim normálně dáváme.Ale zase to byl první benefit bez skluzu :)

Takže tímto jsem odpověděla na otázky typu proč Chapeau, proč ne třeba Bunkr a teď můžu přejít k tomu co se stalo,nebo nestalo přímo na Kvílení.

Já jsem na místo dorazila mírně po šesté hodině s Monikou, která byla tak hodná a přišla mi dělat podržtašku:).Pár minut po nás dorazila paní Junková, manželka a bubínkářka prvního vystupujícího – Páji Junka. Pár minut na to přišel Dan- produkční, vysvětlil nám co a jak a my se pustily do stříhání vstupenek a podobných blbin.Chvíli po sedmé dorazila Kamila s tričky a začali se scházet první hosté.Za kasu si sedla klubová kasařka a my s Kamilou jsme tím pádem měly frei.Dalo nám to tak šanci nalít do sebe pár tuzemáků, ale hlavně jsme opravdu poctivě hlídaly,aby kapely hrály,tak dlouho jak mají, aby se v těch 23 hodin mohlo opravdu skončit.Účast byla neveliká, mnoho našich stálých hostů nějak neráčilo dorazit :( kde byli kluci z Mokropes, Všelijak s Ivanem, Leňule a spoustu dalších, kteří normálně na benefitech nechybí ? Budu doufat,že je to jen tím, že se přes rok nekvílelo a, že  lidé na naše akce trošku pozapomněli a příště to bude lepší !

Ke kapelám: S kapelymi jsme tentokrát neměly za mák práce, skoro všechny se nám totiž ozvaly uplně samy.Nabídly se, že nám bez nároku na honorář zahrají.Jako první se ozval zmíněný Pája Junek, vlastně on byl ta osoba, která mě tak nějak nakopla k uspořádání dalšího benefitu. Již dříve se nám ozvala kapela Hakka Muggies a po pár emailech byla potvrzena i jejich účast.Ani jsem se nestačila podívat na bandzone a vybrat nějaké další kapely a už se ozval Neúspěšný atlet.Jako poslední měli hrát původně Novacaine, mé spolužačky z veteriny, které měly zatím jeden koncert.Ten jsem jim domluvila já a od tě doby mám být jejich manažer:), tak sem si je naordinovala na benefit:) Ale ouha, dámy to pár dní před koncertem odřekly.Rychle se sháněla náhrada a šikovná Kamila ji sehnala doslova během pár minut. Kurva od vedle, kapela, která se nám již dříve sama nabídla nás doslova vytáhla z polízanice.

Celou akci uvedli jako obvykle kluci z Malé debilní hudby Hanz – již brzy hrdý otec a Socka.

Bohužel, i jejich vystoupení se muselo zkrátit.

A co se vlastně celý večer dělo? Kapely i uvaděči předvedli co uměli.Bohužel, než se návštěvníci vůbec rozkoukali, hrála už třetí kapela.Vůbec mi přišlo,že benefit sotva začal a už byl konec.Já jen běhala po sále, zastavovala se se známými tvářemi a  otravovala Kamilu jestli kontroluje čas – nebyla jsem schopná si zapamatovat kdy má která kapela končit:) Neustále mi někdo vrážel do rukou nějaké drinky, v jednu chvíli jsem měla dokonce tři:),takže kdyby měla akce končit později než v jedenáct už bych asi nebyla schopná vyplatit kapelám cesťáky a převzít peníze z kasy.

Ve chvíli,kdy se otevřel vstup, byl najednou klub plný,plný cizinců.Nebylo tam k hnutí a tak se všichni nějak rozprchli.Většina lidí se přesunula do hospůdky na kozím plácku.Tam jsme zůstali až do pozdních ranních hodin a já se potom s Járou odebrala k Detailovi,kde jsem spala.Na ranní vlak se mi fakt nechtělo, předpokládám, že bych usnula a dojela do Berouna, což je výlet nemilý.

Takže přátelé, děkuji všem za účast, kapelám za hraní, uvaděčům za uvádění a klubu Chapeau rouge za prostor a super jednání. Další benefit by mohl být někdy v řijnu, tak doufám naviděnou ve větším počtu !!! Ida

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář